FESTIWAL W BUDAPESZCIE

Z początkiem wakacji w dniach 28.06.-03.07.2016r.  Chór PRIMO uczestniczył w II Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Budapeszcie. Obok zespołów z Włoch, Bułgarii, Turcji, Łotwy, Rumunii, Urugwaju i Portugalii – zróżnicowanych pod względem składu wykonawczego oraz wieku – chór PRIMO wystąpił podczas dwóch koncertów festiwalowych ( m.in. w zabytkowej Bazylice św. Stefana), prezentując się w repertuarze muzyki sakralnej i świeckiej a także rozrywkowej. Doceniając wysoki poziom wykonawczy bydgoskiej młodzieży, organizatorzy uhonorowali zespół Złotym Dyplomem.

Poza koncertami ogromne upały nie odebrały chórzystom chęci do zwiedzania nie tylko pięknej stolicy Węgier ale i miasteczka Szentendre oraz Esztergom. Nie zabrakło też wycieczki nad Balaton… Udział PRIMO w II Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Budapeszcie zrealizowano dzięki przyznanemu zespołowi Bydgoskiemu Grantowi Oświatowemu.

Tuż przed obchodami ( już we wrześniu) 20-lecia zespołu, cieszy nas fakt, iż kolejny razgodnie reprezentowaliśmy szkołę i Miasto Bydgoszcz na arenie międzynarodowej. 🙂

 

ZDJĘCIA Z WYJAZDU


 

Brak możliwości komentowania