SUKCES W HISZPANII

W dniach 15-20.09.2015r. Chór PRIMO Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy uczestniczył w V Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Canco Mediterrania w Lloret de Mar w Hiszpanii. Podczas konkursu swoje umiejętności prezentowały chóry m.in. z Litwy, Słowenii, Ukrainy, Hiszpanii i Polski.

Bydgoski zespół zaprezentował się w czterech kategoriach konkursowych: muzyki sakralnej, uzyskując Złoty Dyplom i I miejsce, muzyki ludowej – Srebrny Dyplom i I miejsce (złota nie przyznano) rozrywkowej – Srebrny Dyplom i I miejsce (złota także nie przyznano) oraz katalońskiej – uzyskując Srebrny Dyplom.

Oprócz zmagań konkursowych zespół miał niepowtarzalną okazję promowania Miasta na arenie międzynarodowej, bowiem organizatorzy przeprowadzili szereg działań promujących występujące chóry oraz regiony z których pochodzą. W powyższą inicjatywę włączył się także Konsul Generalny RP w Barcelonie oraz Instytut Kultury Polskiej w Madrycie, zapraszając zespół do udziału w Specjalnym Koncercie Chóralnym w Katedrze w Barcelonie w dniu 17.09.br.

Chór PRIMO swoimi koncertami promował przede wszystkim rodzimą twórczość sakralną i świecką czołowych polskich kompozytorów muzyki chóralnej. Podczas spotkań towarzyszących festiwalowi zaistniała również możliwość promocji polskiej muzyki ludowej. Występy kujawsko- pomorskiego zespołu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a wykonane utwory nagrodzone zostały gromkimi oklaskami. W drodze powrotnej chór PRIMO koncertował także na terenie Paryża.

Pobyt bydgoskiej młodzieży w Hiszpanii mógłbyć zrealizowany m.in. dzięki uzyskanemu Grantowi Oświatowemu oraz wsparciu Nadwiślańskiego Związku Pracodawców LEWIATAN.

 

ZDJĘCIA Z WYJAZDU


 

Brak możliwości komentowania