WYJAZD PARTNERSKI DO KRAGUJEVCA

W dniach 20-25.09.r. Chór PRIMO ZSO nr1 w Bydgoszczy pod dyrekcją Moniki Wilkiewicz uczestniczył w 12. Międzynarodowym Festiwalu Chórów Kameralnych i Zespołów Wokalnych w Kragujevcu w Serbii. W odpowiedzi na zaproszenie Prezydenta miasta Kragujevca (miasta partnerskiego Bydgoszczy)  w styczniu 2017r włodarze Miasta zaproponowali szkolnemu zespołowi udział w nowatorskim pod kątem prezentacji muzycznych  Festiwalu. Trwające pół roku przygotowania chóru PRIMO do tego wydarzenia, swój finał miały podczas kilkudniowych warsztatów chóralnych poprzedzających wyjazd. 20 utworów muzyki a cappella na skład mieszany i żeński,  zróżnicowanych pod względem stylu i epok, kompozytorów pochodzących z różnych stron świata, wypełniły godzinny koncert PRIMO zatytułowany Muzyka nie zna granic, którą wysłuchała publiczność festiwalowa a także chórzyści z IzraelaBułgarii, Węgier i Serbii.

W podsumowaniu koncertów festiwalowych chór PRIMO otrzymał „Prize for successful participation” przyznaną  przez członków Rady Artystycznej Festiwalu oraz zaproszony został przez przedstawiciela European Federation of the Choirs of the European Union Chairman – prof. Emila Yaneva  na koncerty w Sofii ( Bułgaria).

Udział w Festiwalu w Kragujevcu (Serbia) możliwy był dzięki dotacji Miasta Bydgoszcz w wysokości 10.000,00 zł.Brak możliwości komentowania